Recenze Huawei P40 Lite

Huawei P40 Lite
Huawei P40 Lite
Huawei P40 Lite
Huawei P40 Lite

Odborné recenze

  • Nejnovější přírůstek do střední třídy čínského výrobce Huawei sází na čtyřnásobný fotoaparát, velký displej s průstřelem a 7nm čipset Kirin 810. Dokáže se však elegantně vypadající telefon vyrovnat s absencí Google služeb a stojí vůbec za pozornost? Huawei P40 Lite vstupuje do vysoce konkurenčního prostředí střední třídy se solidní hardwarovou výbavou, ale jak dobře víme, jen na výkonu nezáleží a neméně důležitou roli hraje software.

  • Huawei P40 Lite představuje odlehčenou verzi vlajkové P40. Míří do střední třídy s velmi slušnou výbavou a nebýt mrzutostí s chybějícími službami Googlu, konkurenci by slušně zatápěl. Takto se zařadí mezi řadu srovnatelných modelů a bude cílit na uživatele, kteří nejsou tolik chyceni v ekosystému Googlu. Telefon ve většině oblastí podává nadprůměrné výkony. Má velmi solidní výkon, dostatek paměti, povedený displej i fotoaparát, nadprůměrnou výdrž a rychlé dobíjení.

  • Situaci, do jaké se dostal Huawei, všichni známe. Chybějící Google služby mobily této značky hendikepují, otázkou je jak moc a jestli existuje klientela, která nad všemi komplikacemi mávne rukou. Nic nebývá černobílé. Jaký je Huawei P40 Lite, který má hrát v portfoliu značky toho „cenově dostupného“? Napadají mě dva způsoby, jakými přistupovat k zařízení bez Google Play, YouTube, Map a dalších služeb.

  • Modely Lite řady P od Huaweie jsou u zákazníků velmi oblíbené. Typicky za výrazně nižší cenu přinášejí design a některé vlastnosti jeho top modelů. Letošní typ P40 Lite je velmi vyváženým smartphonem střední třídy, který však má obří háček. Chybí mu totiž služby Googlu a tedy některé oblíbené funkce a aplikace. Za normálních okolností by byl Huawei P40 Lite prodejním trhákem: dobrá cena, solidní výbava a síla značky mají potenciál z něj udělat hit.

  • Každý telefon od Huawei v sérii Lite je rok co rok jeden z nejoblíbenějších vůbec. Bylo to tak u P10 Lite, P20 Lite, P30 Lite a jestli to tak bude i letos, nad tím visí jeden velký otazník. Většina z vás to ALE už zná a kdo ne, ten si může tipnout. K tomu ovšem až dále. Upřímně, po příchodu P30 Lite jsem letos čekal u P40 Lite v designu trochu něco odvážnějšího než je tato smaragdově zelená vypůjčená od Honoru.