Recenze Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro

Odborné recenze

  • Trendy v oblasti mobilního fotografování se neustále mění a výrobci se předhání s novými technologiemi, které mají za úkol uchvátit ještě lepšími portréty, ještě širšími záběry nebo často až neskutečně prosvětlenými nočními záběry. Huawei však vidí budoucnost v zoomu a svůj nový model P30 Pro vybavil doposud nevídaným fotoaparátem s pětinásobným optickým přiblížením. Na to, zdali se jedná pouze o marketingové lákadlo, nebo jde o skutečně užitečnou funkci, si odpovíme v dnešní recenzi.

  • Telefon Huawei P30 Pro po designové stránce nemá žádné výrazné odlišnosti jako je třeba vysunování, otvor v displeji. Po téhle stránce se spíše Huawei rozhodl pro konzervativní přístup. Na přední straně je malý kapkovitý výřez, zadní strana má gradientní efekt. Menším zklamáním je pro nás zadní strana telefonu. U modelu Huawei Mate 20 Pro jsme se dočkali speciálního vroubkování, které mimo jiné bránilo v zašpinění, šmouhám a otiskům.

  • Po půl roce přichází na trh nový vlajkový model největšího čínského výrobce. Huawei P30 Pro přináší pozvolnou designovou i funkční evoluci s největším důrazem na fotoaparát. Tím se asi nejvíc odlišuje od předešlého top modelu Mate 20 Pro, z nějž si jinak bere většinu výbavy i technologií. Meziročně výrobce zvýšil cenu (proti P20 Pro) přitom jen nepatrně o pětistovku – P30 Pro v nižší paměťové verzi 6 + 128 GB je v prodeji za 22 490 Kč.

  • Reklamě na Huawei P30 Pro nešlo uniknout. Na zastávkách tramvají nás lákala na představení, v televizi byl vychvalován jeho fotoaparát a internet se zaplnil zprávami o šampionovi benchmarku DxOMark. Mezi adorováním fotografických schopností se trochu zapomíná, že Huawei P30 Pro je i telefon. Jaký je? Nabízí i něco jiného než skvělou kameru?

  • O titul nejlepšího smartphonu na trhu soupeří v posledních letech hlavně Samsung, Huawei a Apple. Pokud se zaměříme jen na telefony s operačním systémem Android, jde o bitvu mezi Samsungem a Huawei. Zatímco jihokorejský gigant představil své letošní vlajkové modely na konci února v San Franciscu, v Huawei si odhalení novinek nechali na konec dubna a využil k tomu hlavní město Francie.

  • Od Huawei P30 Pro se čekalo jediné – že se opět, stejně jako předchůdce, stane králem fotomobilů. A podle výsledku v žebříčku DxOMark se tak stalo, se skóre 112 bodů mu vévodí (společně se Samsungem Galaxy S10 5G). V praxi jeho foťák ohromí rozsahem záběrů, které uživateli nabídne: od širokého až po hybridní desetinásobný zoom. Navíc jsou ještě vylepšeny schopnosti fotografování v noci a různé kreativní režimy.

  • Společnost Huawei uvedla před pár týdny do prodeje svou novou vlajkovou loď P30 Pro. Za tento smartphone začala okamžitě získávat jedno ocenění za druhým, protože mnohých se opravdu povedl. Právě proto jsme se novou třicítku rozhodli prozkoumat detailně také my. Již tradičně vyrobila společnost Huawei svou vrcholnou řadu ve třech různých provedeních. Vrchol nabídky tvoří Huawei P30 Pro, který bude hrát v dnešní recenzi prim.