Recenze Huawei P30 Lite

Huawei P30 Lite
Huawei P30 Lite
Huawei P30 Lite
Huawei P30 Lite

Odborné recenze

  • Huawei P30 Lite nepřináší žádné převratné technologické novinky, které jsme mohli vidět u jeho starších sourozenců P30 a P30 Pro. I tak má ambice na to stát se prodejním trhákem, a to díky zajímavé výbavě a líbivému vzhledu, ale hlavně ceně, která se zastavila na sympatických devíti tisících korun. Jak si tato odlehčená „Pé Třicítka“ s DNA vlajkové lodi vedla v našem testu?

  • Aktuální modelová řada „P“ společnosti Huawei je kompletní. Po dříve uvedených smartphonech P30 a P30 Pro spatřil světlo světa i poslední, odlehčený kousek. Dnes testovaný Huawei P30 Lite, jak už název vypovídá, drží designový jazyk celé generace, ale za mnohem nižší cenu nabízí komponenty střední třídy. Produktový web výrobce opět na titulní straně pěje ódy na fotoaparát a jeho schopnosti, ale v tomto ohledu nepřináší P30 Lite žádné revoluční novinky.

  • Nejvybavenější Huawei P30 Pro jsme již v redakci otestovali a tentokrát se nám do rukou dostal nejlacinější kousek nesoucí označení Huawei P30 Lite. Tato novinka se na českém trhu začíná prodávat od zítřejšího dne (pondělí 13. května) za cenu 8 990 korun a dnešní recenze vám prozradí, zda se za danou částku jedná o zajímavý kousek.

  • Huawei P30 Lite přichází ve 3 barevných provedeních - černé, modré a bílé, která nahradila loňskou růžovou u P20 Lite. Jestli si pamatujete náš instagramový post z CESu v Las Vegas, kde jsme ukazovali nádhernou novou barvu Honoru 8X, tak tahle gradientní modrofialová barva se jí dost podobá. Gradientní barvy a různá barevná lesklá provedení jsou na trhu řekněme od Honoru 9, což už bude nějaké 3 roky a říkám si tak, kdo kdy a s čím přijde někdo další.

  • Huawei má právo slavit. Prodeje jdou nahoru, nová generace vlajkových modelů P30 má enormní úspěch. Součástí této modelové řady ale nejsou jen dva superphony P30 (recenze) a P30 Pro (recenze). Je tu i odlehčený model P30 Lite, který má také právo nosit ve jméně „P30“. Jak se povedla vlajková loď střední třídy a potvrzuje to, že Huawei stále umí vyrábět kvalitní telefony za rozumnou cenu? I o tom bude naše dnešní recenze.