Recenze Honor 10X Lite

Honor 10X Lite
Honor 10X Lite
Honor 10X Lite
Honor 10X Lite

Odborné recenze

  • Honor 10X Lite je na první pohled sympaticky vyhlížející telefon, který nabídne čtyři fotoaparáty, velký displej i podporu rychlého nabíjení. Navíc se prodává za méně než 4,5 tisíce korun. Bude to stačit k tomu, aby jej bylo možné s klidným svědomím doporučit ke koupi? Pokud se považujete za nenáročné uživatele a hledáte telefon s cenou do 4,5 tisíc korun, rozhodně by vám neměl uniknout nový Honor 10X Lite.

  • Situace okolo čínské společnosti Huawei je dobře známá, stejně jako smutný fakt, že sankce postihly také dceřinou společnost Honor. Ta se před nedávnem vymanila z okovů své mateřské společnosti, což teoreticky znamená, že do budoucna můžeme počítat s podporou služeb Google. Nastává ovšem nepříjemná situace – co se současnými modely?

  • Honor 10X Lite je telefonem, do kterého výrobce vkládá velké naděje. Dostává standardní cenu 5 490 Kč, ale do konce listopadu vyjde na akčních 4 392 Kč. Co tedy za pár tisícovek nabídne? Je to pevné plastové tělo, displej skoro 6,7palců, hmotnost nad 200 g kvůli většímu 5 000mAh akumulátoru a v balení rychlonabíječka s maximálním výkonem 22,5 W. Díky tomu je mobil z nuly na sto nabitý za nějakou hodinu a půl.

  • Dnes testovaný Honor 10X Lite je další ze smartphonů, se kterým se duo Huawei a Honor po odepření přístupu ke Google službám (Google Mobile Services, zkráceně GMS) snaží oslovit trh. Čistě z hlediska parametrů zaujme především velká baterie s kapacitou 5 000 mAh a podpora pro rychlé dobíjení až 22,5W, vše ostatní je ale kolorit nižší třídy. Ohrané je už i duplikování modelů pod značkou Huawei a Honor, často s naprosto minimálními rozdíly.