Recenze Apple iPhone XR

Apple iPhone XR
Apple iPhone XR
Apple iPhone XR
Apple iPhone XR

Odborné recenze

 • Po modelu iPhone 5c z roku 2013 chce Apple i letos oslovit šetřivé zákazníky, když spolu s vlajkovými loděmi Xs a Xs Max uvedl i model Xr. Menší problém spočívá v tom, že nový „dostupný“ iPhone stojí jako většina vlajkových lodí konkurenčních výrobců. Navíc jej neminuly poměrně markantní kompromisy. Má tedy pořízení iPhonu Xr vůbec smysl? Na to se vám pokusíme odpovědět v dnešní recenzi.

 • Letošní jablečná sklizeň byla bohatá. Krom dvou prémiových iPhonů jsme se totiž dočkali i „levného“ iPhonu XR, který je jakýmsi vstupním modelem do ekosystému Applu. Tedy měl by být. Jeho hardwarová výbava si však v mnoha věcech nezadá s prémiovou řadou iPhonů XS, která je ale zhruba o čtvrtinu dražší. Jeden by si tak řekl, že je iPhone XR nejlepším modelem v poměru cena/výkon, který si letos můžete od Applu koupit.

 • Apple letos představil iPhone Xs (Max), který pokračuje ve šlépějích výroční „desítky“ a iPhone Xr, jehož největším lákadlem je příznivější cena. U Applu však není nic zadarmo, což se odrazilo na konstrukci a fotoaparátu s jedním objektivem. Nabízí se tedy otázka, o jak bolestivý kompromis se jedná a zda dokáže být rovnocenným soupeřem pro konkurenční modely.

 • Kdykoli chce v posledních letech Apple představit cokoli, co stojí významně pod 30 tisíc korun, stojí to za pozornost. iPhone XR měl být právě tím telefonem, který vyslyší touhy po něčem levnějším, když už ne přímo po nástupci “lidového” iPhonu SE. Že se tato očekávání zcela minula s realitou, je už jasné. Může tak barevný iPhone uspokojit aspoň někoho?

 • Letos jsme se opět dočkali na podzim hned tří nových iPhonů. Dva z nich v podstatě zaujaly pozici standardních modelů, menší a větší XS. Jelikož u nich Apple nasadil velmi vysokou cenu, rozhodl se udělat ještě jeden levnější model, který je velikostí mezi těmito dvěma XS. Na model iPhone XS jsme vám recenzi již přinesli, a tak se dnes pojďme podívat na druhý barevný pokus jablečného výrobce s názvem iPhone XR.

 • Loni ještě Applu strategie se třemi podzimními modely iPhonů zafungovala – nedočkavci si v září 2017 koupili iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus, ti trpělivější si počkali do listopadu na prémiový iPhone X. Letos ale Apple pořadí prohodil a nejdřív se začaly prodávat špičkové iPhony XS a XS Max. Na levnější iPhone XR už zákazníci nečekali v takové míře, jak si Apple maloval, a začali kupovat levnější staré modely.

 • Recenze Apple iPhone XR

  (www.huramobil.cz)

  Ano, od té doby, co byl představen první iPhone je každý další iPhone dražší a dražší. iPhone X překonal hranici 30 tisíc a iPhone XS Max hranici dokonce 40 tisíc korun a každý se začal ptát, kam až toto zdražování povede a jestli se stále vyplatí investovat víc a víc peněz do nového telefonu. Apple si asi sám je dost dobře vědom toho, že zdražovat nejde do nekonečna a stejně jako když před lety představil variantu 5C, oprášil letos starou myšlenku a přichází iPhone XR.

 • Ačkoli iPhone XS a XS Max představují to nejlepší, co dokáže Apple u telefonu aktuálně nabídnout, ani tak si nezískaly nijak významnou pozornost. Pohled potencionálních zákazníků se totiž ubíral směrem k druhé polovině října, kdy se začal prodávat levnější iPhone XR. Ten nabízí v podstatě stejný výkon a téměř všechny hlavní funkce jako jeho dražší, vlajkoví sourozenci, avšak za cenu nižší o několik tisíc.