Recenze Apple iPhone 6s

Apple iPhone 6s
Apple iPhone 6s
Apple iPhone 6s
Apple iPhone 6s

Odborné recenze

  • Rok se s rokem sešel a na trh vstoupila nová řada telefonů od Applu. Nesou názvy iPhone 6s a iPhone 6s Plus a jsou k dostání ve čtyřech barvách. K vesmírně šedé, stříbrné a zlaté přibyla i růžově zlatá. Slogan od Applu k novým iPhonům zní: „Změnilo se jenom všechno.“ Co přesně se za tímto heslem skrývá, si řekneme v dnešní recenzi.

  • Je tomu rok, co jsem ve své éře telefonů s androidy ztratil nervy a s nadějí na lepší (a nesekající se) zítřky, sáhl po iPhonu, konkrétně po iPhone 6S ve verzi se 16GB úložištěm. A o tom, jestli jsem spokojený, co bych iPhonu vytkl, za co bych jej pochválil či co na něm nemůžu vystát, si můžete přečíst ve následujícím zhodnocení telefonu po jednom roce používání.

  • I když je třeba brát slova značně proapplovského The Verge obezřetně, v mnohém jsou pravdivá. Technologie 3D Touch je revoluční věc, která sice zatím funguje pouze v aplikacích od Applu, ale až si ji osvojí i ostatní vývojáři, máme se na co těšit. A narozdíl od Huawei jí Apple dal smysl. Další slova chvály od redaktora Nilaye Pately plynou na fotoaparát.

  • Na první pohled se u Applu nezměnilo vůbec nic. Vylepšení, která letošní iPhone 6S přináší, jsou skryta opravdu důkladně. Paradoxně mají však právě proto větší význam než obří evoluční skoky. Kdo stráví s iPhonem 6S delší čas, bude se ke starším modelům vracet opravdu jen těžko. Už to není ten Apple jako dřív. Nostalgické stýskání podobného typu slýcháme od fanoušků nakousnutého jablka stále častěji.

  • „Eskové” verze provází pravidelně rozporuplné pocity, zda jde skutečně o nový chytrý telefon, nebo pouze kosmetickou úpravu předchozího modelu, která nestojí za nákup. Pravda ale je, že iPhone 6s je v mnoha ohledech nejzajímavějším „s” updatem. Tradičně nedošlo ke změně designu, na ulici tak můžete pouze odhadovat, zda kolemjdoucí telefonuje starším bratříčkem, nebo drží v ruce poslední výstřelek portfolia jablečné společnosti.

  • Nové iPhony 6s & 6s Plus jsou výkonnější, lépe fotí, naučily se rozpoznat sílu doteku a rozhodně je můžeme označit za důstojné nástupce loňských modelů. Apple si za ně ale tradičně nechá náležitě zaplatit. Jaké jsou v praxi, prozradí naše recenze. S přicházejícím podzimem Apple tradičně uvádí na trh novou generaci iPhonů. Ta letošní nese označení 6s a stejně jako loni ji zastupují dva modely.