Recenze Apple iPhone 11

Apple iPhone 11
Apple iPhone 11
Apple iPhone 11
Apple iPhone 11

Odborné recenze

  • iPhone 11 je základním modelem letošní nadílky iPhonů a co je pro Apple poměrně netypické, oproti předchozí generaci, tedy právě oproti iPhonu Xr, nepatrně zlevnil. Základní varianta se dá pořídit za 21 tisíc korun, čímž se iPhone 11 stává nejdostupnějším letošním iPhonem. Stále jde však o vysokou částku, za kterou lecjaká konkurence prodává své nejvybavenější kousky. Dnes nás ale bude zajímat, zda si i přes ústupky zachovává iPhone 11 tvář.

  • Už samotná krabička napovídá, že tentokrát bude něco jinak. Telefon je totiž vyobrazen zadní stranou. Apple ví moc dobře, proč to dělá. Snaží se veškerou vaši pozornost upoutat na fotoaparáty. To je ostatně největší viditelná změna, která se letos udála. Samozřejmě, že další jsou skryty pod kapotou. Ale o tom až později. Do redakce nám dorazila bílá varianta. Ta má stříbrné hliníkové boční rámečky a připomíná tak úpravu známou už od dnes postarších iPhonů 7.

  • Trojice nových iPhonů jde velmi očekávaně ve šlépějích svých předků. Pokrokové špičkové technologie musí ale bojovat s designem, který je minimálně diskutabilní. Apple iPhone 11 je nástupcem modelu XR a iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max jsou zase nástupci modelů XS a XS Max. Verze Max má větší úhlopříčku a baterku, jinak jde o stejný telefon. Zásadních rozdílů mezi modelem Pro a základním iPhonem 11 je pochopitelně více.

  • Nebyla by to správná zářijová Apple keynote, kdyby se neobjevila hvězda z portfolia Applu – iPhone. Apple letos, stejně jako loni, představil hned dva modely: iPhone 11 Pro (Max), který pokračuje ve šlépějích výročních „desítek“ a základní iPhone 11. Ten navazuje na populární iPhone Xr a pokračuje v ním nastavené filozofii, tedy největším lákadlem je příznivější cena. U Applu však není nic zadarmo, což se odrazilo na konstrukci, takže design je takřka identický s loňským „levným“ modelem.

  • Představení letošních iPhonů jsem sledoval, ačkoliv spíše po očku. Zajímala mě především cena, se kterou si Apple v poslední době dost hraje a tak nějak zkouší, co ještě kupující snesou a kdy přijde ten zlom a přejdou raději ke konkurenci; případně novou řadu zcela odignorují. Dopředu je třeba si říct jedno – telefon stojí necelých 21 tisíc korun a poměr cena/výkon je zde opravdu tragický. Zařízení za čtvrtinu poslouží s menšími kompromisy do značné míry podobně, jako iPhone 11.