Slovníček pojmů (lednice)

Active Dual Cooling — Technologie fungující na podobném principu jako No Frost, ale při mnohem vyšší vlhkosti. Teploty v lednici jsou pak mnohem stabilnější a potraviny mohou být uchovávány ještě déle.

Adapt Cool — Inteligentní senzorový systém, který si pamatuje chování uživatele a snaží se mu přizpůsobovat teplotu v chladničce v průběhu dne. Během častého otevírání dveří se pak zamezí příšnému kolísání teploty.

Air Flow — Ventilační systém, který v celém vnitřním prostoru lednice průběžně rozvádí studený vzduch a uchovává tak stabilní teplotu. Pomáhá také rychle obnovit uživatelem nastavenou teplotu při otevírání lednice. Znám je též jako Aircooler nebo Multi Airflow.

Air Fresh Filter — Systém na neutralizaci pachů uvnitř lednice na principu zamezení šíření bakterií a plísní. Prodlužuje tím i trvanlivost potravin. Vyskutuje se též pod názvy Antibacteria, Bacteria Safe System, Nano Silver.

Anti Finger Print — Speciální povrchová úprava, která zamezuje ulpívání otisků prstů na povrchu lednice.

Coolmatic — Funkce pro nárazové snížení teploty, vhodná např. při vložení většího množství potravin. Jakmile se vše zchladí na obvyklou teplotu, funkce se sama vypne a udržuje původní teplotu.

Crisper Box — Speciální zásuvka na ovoce a zeleninu s vlnitým dnem, který chrání potraviny před kontaktem se zkondenzovanou vodou.

Easy Lift — Systém polic a dveřních přihrádek, které jsou snadno manipulovatelné a lze je snadno nastavit na požadovanou výšku, aniž byste museli potraviny z lednice vyjímat.

ECO — Úsporný mód, který nastaví v chladničce 5 °C a v mrazničce -18 °C, čímž šetří energii.

Ever Fresh — Vakuový systém, který uchová potraviny v lednici déle čerstvé.

Fresh Sense — Sada senzorů zajišťující optimální skladovací podmínky (teplotu a vlhkost), díky čemuž vydrží potraviny déle čerstvé. Senzory jsou jak zevnitř, tak zvenku lednice a pro dosažení co nejlepších výsledků se používá ventilátor.

Frostmatic — Systém rychlého zmrazení nově vložených potravin, aby se zamezilo kolísání teploty.

Ion Air — Technologie pro ionizaci vzduchu v lednici zajišťující svěží vzduch. Současně také likviduje bakterie a prodlužuje tak trvanlivost potravin.

Klimatická třída — Klimatická třída určuje, v jakém prostředí by měla být lednice umístěna. Existují 4 klimatické třídy: SN (+10 až +32 °C), N (+16 až +32 °C), ST (+18 až +38 °C), T (+18 až +43 °C). Pokud je teplota prostředí mimo doporučený rozsah, spotřeba lednice může být výrazně vyšší.

Low Frost — Speciální funkce zajišťující snížení tvorby námrazy a zároveň méně časté odmražování.

Multi Fresh/BioFresh/BioSafe/LongFresh — Tzv. "nulová zóna" – speciální oddělená přihrádka, která vytváří ty nejlepší podmínky pro skladování čerstvých potravin. Díky konstantní teplotě 0 °C je ideální pro maso, ryby, ovoce nebo zeleninu.

No Frost — Systém zabraňující námraze. Známý též pod jménem Frost Free.

Party mode — Funkce pro velmi rychlé zchlazení nápojů v mrazničce, aniž by praskla lahev.

Smart Diagnosis — Funkce, pomocí které lednice dokáže komunikovat přímo se servisním střediskem a odeslat mu přesný popis závady.

SmartThings — Mobilní aplikace pomocí které lze lednici ovládat a zjišťovat její stav přes mobilní telefon na dálku.

Soft Close — Systém pro automatické dovírání dveří lednice.

Touch Control — Dotyková obrazovka pomocí které lze snadno regulovat teplota v lednici a mrazáku, popř. nastavovat jiné funkce.

Twin Cooling — Technologie dvou chladících okruhu - jeden samostatný pro chladničku, druhý pro mrazák. Vlhký vzduch tak může proudit optimálním způsobem.

Vacation Mode — Tzv. režim dovolené, který nastaví nižší výkon, abyste ušetřili po dobu vaší dovolené za energii.