Recenze Sony PlayStation 5

Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 5

Odborné recenze

  • Tohle nebude technický rozbor plný čísel a tabulek. Každý magazín s ohledem na svou specializaci nepochybně přistoupí k testu po svém. Já vám neslibuji, že vám řeknu o PS5 vše od A do Z, ostatně myslím si, že to jednak není možné, ani to není smysl podobného materiálu. Tohle není průvodce PS5, ale rozbor. Zaměřím se na to, co je podle mě podstatné. Nevynechám emoce, ale pokusím se být věcný.

  • Vybraná média už od října testují PlayStation 5. Na recenzování a testování konzole měli novináři dostatečně dlouhou dobu, aby mohli odhalit její nedostatky. Stále však nemohou mluvit o několika věcech. Záhadou zůstává PS Store, plná funkčnost PS Plus a videa zachycující hry z PS4, které běží na PS5.

  • PlayStation 5 přináší řadu novinek, jako je například velmi rychlý SSD disk slibující větší a bohatší herní světy nebo nový ovladač DualSense, díky kterému bychom se do nich měli ještě více ponořit. Je toho ale mnohem více. Vše, co potřebujete o nejnovější konzoli od Sony vědět, najdete v tomto pravidelně aktualizovaném článku.

  • Příchod nové televizní konzole je vždy výjimečnou událostí. Zatímco herní počítače a notebooky vrhají výrobci na trh jako na běžícím pásu, na premiéru herní mašiny určené primárně k televizoru si vždy musíme počkat několik let. A právě letos před Vánocemi se snaží Sony zaujmout dvěma novými modely – konzolemi PlayStation 5 a PlayStation 5 Digital Edition. Obě novinky se od sebe liší prakticky jen přítomností optické mechaniky.