Recenze Sony PlayStation 4 Pro

Sony PlayStation 4 Pro
Sony PlayStation 4 Pro
Sony PlayStation 4 Pro
Sony PlayStation 4 Pro

Odborné recenze

  • Do PlayStationu 4 Pro jsem se bláznivě zamiloval jako do té nové dívky od vedle a v tom okamžení jsem opomněl, že už jednu (konzoli) vlastně doma mám. A právě proto je zapotřebí udržet si zcela realistický nadhled a udělat si seznam pro a proti – vyplatí se změna zažitého hardwaru jen pro to, že ten druhý je mladším ročníkem a umí více kousků?

  • Vánoce jsou za námi a v obchodech se rozjíždějí povánoční slevy. Ideální příležitost k tomu zauvažovat nad nákupem nové televize a třeba i nové herní konzole. PlayStation 4 Pro je na trhu už pár týdnů, ovšem hry využívající vyšší výkon nové konzole přibývají teprve postupně. Není proto od věci podívat se na to, zda má smysl po PlayStation 4 Pro sáhnout již nyní, nebo raději ještě pár měsíců počkat.

  • Architektura čtvrté generace celosvětově známé herní konzole je na rozdíl od PlayStationu 3 mnohem podobnější běžnému stolnímu počítači, ani tak ovšem nepřicházelo v úvahu vylepšení procesoru nebo například navýšení operační paměti a jedinou „vylepšitelnou“ položkou tak zůstal pevný disk. Ten, přestože o tom značná část hráčů neví, je uživatelsky snadno vyměnitelný, aniž by majitelé konzole ztratili záruku, a tak se Alza rozhodla HDD nahradit značně modernější SSD.