Recenze Microsoft Xbox One S All-Digital Edition

Microsoft Xbox One S All-Digital Edition
Microsoft Xbox One S All-Digital Edition
Microsoft Xbox One S All-Digital Edition
Microsoft Xbox One S All-Digital Edition

Odborné recenze

  • Xbox One S All-Digital Edition je v podstatě stejná konzole jako Xbox One S v designu, výkonu a dostupnosti her. Jediný zásadní rozdíl? Nemá diskovou jednotku, a proto nemůže přehrávat fyzické disky. All-Digital nemá za cíl konkurovat výkonnějšímu Xbox One X, nýbrž snažit se nabídnout efektivnější herní konzoli.

  • Teprve dna dny starý únik informací o další verzi současného Xboxu se nakonec doslova a do písmene potvrdil. Microsft skutečně za méně než měsíc vypustí do světa Xbox One S All-Digital Edition, tedy konzoli bez otvoru na disky. Jde vlastně o jedinou vizuální změnu, o čemž pojednává oficiální humorné video.

  • Xbox během E3 2019 oznámila svou další herní konzoli - všestranný, plně tančící stroj schopný až 8K rozlišení a 120 snímků za sekundu. Xbox Series X, jak již bylo oficiálně pojmenováno, bude k dispozici od Vánoc 2020 a bude startovat novou generaci her s ranou. Do té doby je však na bloku stále novější dítě. Pro ty, kteří nechtějí čekat, nebo si nejsou jisti, že si budou moci dovolit powerhouse, až dorazí, Microsoft také reimaginoval svou vstupní úroveň Xbox One S.

  • Microsoft představil „zcela digitální“ verzi konzole Xbox One S, které chybí čtecí mechanika na Blu-ray a DVD. Firma tak experimentuje se zaměřením na čistě digitální obsah, který bude ale jednou možná standardem. Dříve jsme s chutí chodili okukovat regály v prodejnách s hrami, nakupovali bazarové kousky a na poličkách nám přibývaly krabičky, které tvořily malebnou herní knihovnu. Dnes naopak pod pojmem „herní knihovna“ asi nejvíce známe lištu v aplikaci digitálního distributora Steam.