Recenze DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini
DJI Mavic Mini
DJI Mavic Mini
DJI Mavic Mini

Odborné recenze

  • Rozbaleno, odzkoušeno a je tu recenze Mavic Mini – někteří už mají objednáno, někteří ještě váhají. Tahle recenze vám pomůže se konečně rozhoupat, nebo taky neee… je to jen na vás, jestli nejnovějšího prcka z dílny DJI zařadíte do své letky. Na první pohled a dotek je Mavic Mini opravu mini 😊 Vejde se akorát do dlaně. Rozložíme ramena a Mavic Mini je v podstatě připravený k letu. Nasazení krytky kamery je pořád trochu na prd jako u jiných modelů DJI.

  • Klasická, mavicovská konstrukce zůstala zachována, ale celkově je postavena do menšího hávu. Dron je opravdu maličký a ve složeném stavu je v podstatě stejně velký, jako většina dnešních smartphonů. Měří jen 140×82×57 mm a již zmíněná váha se zastavila na 249 gramech. Poprvé se setkáváme s tím, že je baterie umístěna uvnitř těla a není jeho součástí jako u ostatních Maviců. Nové je také uchycení vrtulí, poprvé jsou přišroubovány malými šroubky, a to každý rotor zvlášť.

  • Každý nový stroj od DJI je událost - a každý kvůli něčemu jinému. Platí to i o Mavic Mini, kterým zřejmě vstupujeme do éry nových evropských předpisů. Jde totiž momentálně o jediný kvalitní dron, který se (s drobnými výhradami) vejde do relativně tolerantní kategorie C0, takže jsme samozřejmě chtěli zjistit, jaké jsou jeho skutečné schopnosti. DJI Mavic Mini splňuje základní předpoklad příslušnosti do kategorie C0 nových evropských pravidel především svou hmotností, byť jen o pouhý jeden gram.

  • Společnost DJI představila svůj nejmenší a nejlehčí dron, jmenuje se Mavic Mini a je navržen nejen pro začátečníky. Díky nízké hmotnosti je vhodný i pro ty, co chtějí vzlétnout v místech, kde to obvykle není možné; Mavic Mini totiž nevyžaduje speciální povolení pro civilní použití u FAA. Novinka od DJI váží pouhých 249 gramů, což nejen usnadňuje přenášení, ale také to má pozitivní vliv na celkové výdrži akumulátoru; dron je schopný udržet se ve vzduchu po dobu až 30 minut.