Recenze DJI Mavic Air 2

DJI Mavic Air 2
DJI Mavic Air 2
DJI Mavic Air 2
DJI Mavic Air 2

Odborné recenze

  • Nedávno přilétl Mavic Air 2 – žhavá novinka ze stáje DJI. Minule jsme vám ukazovali unboxing Aira 2 a polétali jsme v okolí letiště Točná. V tomto článku ale uděláme komplexní recenzi, porovnání s Mavicem 2 Pro (vyšel v srpnu 2018) a přidáme nové, druhé videjko s testem, jak se z obou dronů natáčí. Ovladač u Mavic Air 2 prošel kompletní rekonstrukcí. Nový ovladač je ergonomičtější a díky baterii, která narostla na 5200 mAh při 3,7V, vydrží jet 240 minut na jedno nabití.

  • Mavic Air 2 se prodává ve dvou odlišných baleních - levnější základní verzi a ve variantě Fly more combo. V základní verzi najdete samozřejmě letadlo s akumulátorem, český návod k obsluze, ochranný kryt kamery pro transport, 230V nabíječ, dále pak dálkový ovladač, USB-C kabel, 3X propojovací USB kabel pro telefon, 3 páry vrtulí a 2 sady kniplů.

  • Mavic Air 2 disponuje čidly překážek dopředu, dozadu a dolů. Postranní čidla zde chybí. Ty najdete u vyšších modelů Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom. Nutno podotknout, že přítomnost antikolizních čidel nezbavuje pilota odpovědnosti za bezpečné provedení letu. Jejich funkce je informativní a srovnatelá například s parkovacími senzory nebo detekcí chodců v osobních autech. Přední a zadní čidla jsou stereoskopické kamery, jsou tedy limitovány stejnými faktory jako běžná kamera.

  • Na první pohled to vypadá, že AIR 2 je vlastně zmenšeným DJI Mavic 2 PRO. Provedení zůstalo stejné, všechny rozkládací komponenty jsou dobře udělané a dron působí dojmem kvalitně zpracovaného výrobku. Píši to z toho důvodu, že u menších dronů jsem se spíše setkal s provedením, které připomínalo hračku. Tady to tak není. Provedení baterií je hodně podobné jako u MAVIC 2 PRO s tím, že jsou menší a zaručují dronu dostatek energie, aby vydržel ve vzduchu i přes 30 minut.

  • Na první pohled nezůstal kámen na kameni. Redesign se dotkl všech částí tohoto drobka a naznačil jasný směr, kterým se v této oblasti DJI vydalo. Jednoznačné sjednocení designu řady Maviců dává smysl a DJI se rozhodně povedlo. Air 2 se tedy zařadil po boku Mavica Mini, jako větší brácha, tak po boku Mavica 2 Pro/Zoom, jako menší brácha. Zachována zůstala sklápěcí konstrukce nohou, která je léty prověřená a funguje.

  • Zatímco uvedení většiny dronů od DJI předcházelo radostné vzrušení, dohady, "úniky informací" a jiné projevy přednákupní horečky, Mavic Air 2 přišel spíš tiše. Možná proto, že se narodil do časů koronavirového třeštění, ale možná i proto, že se blíží podstatně přísnější předpisy pro létání, které dělají nové modely tak trochu nadbytečnými. Přesto ale jde o stroj se zajímavými parametry, který si nejspíš své kupce najde.

  • Nejznámější výrobce dronů pro domácí a poloprofesionální využití, společnost DJI, představil nový dron, který nahrazuje populární model Mavic Air. Novinka vedle dalších věcí využívá vylepšenou kamerku a udrží se ve vzduchu více než 30 minut na jedno nabití. Cena přitom zůstává stejná. Je to již více něž dva roky, co společnost DJI uvedla na trh první generaci dronu Mavic Air. Už tehdy se nám vedle jeho vlastností líbilo, jak lze poměrně výkonný dron zabalit pro převoz tak, aby zabíral co nejméně místa.