Recenze Xiaomi Watch S1 Active

Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active
Xiaomi Watch S1 Active

Odborné recenze

  • Při testování hodinek Xiaomi Watch S1 Active nás řada věcí překvapila pozitivně, za příjemnou cenu dostanete spoustu benefitů, ale došlo i na negativa. Nejedná se ale o vůbec špatné hodinky. Například pro začínající běžce, kteří chtějí své aktivity alespoň základně sledovat, zároveň nechtějí dát třeba 10tis. Kč a chtějí si vyzkoušet, jaké to vůbec je běhat s hodinkami, tak mohou být opravdu dobrou alternativou.

  • Nové smart hodinky Xiaomi Watch S1 Active zaujmou zejména možností využití funkce NFC pro platby hodinkami přes Xiaomi Pay. Hodinky disponují 1.43″ AMOLED displejem s rozlišením 466 x 466 px, mají moderní a přitom jednoduchý design s komfortním řemínkem a nechybí ani podpora GPS. Výdrž při intenzivním využívání je kolem 4 - 6 dní, což není mnoho, ale stále najdeme i smart hodinky s horší výdrží. Mezi negativa řadíme méně přesné monitorování délky spánku a tepu při zátěži, a také méně možností přizpůsobení či naprogramování jednoho z fyzických tlačítek.

  • Nové Xiaomi hodinky nemají po technické stránce moc šancí oslnit či ohromit, nicméně disponují klasickou výhodou, která je pro tuto čínskou značku ikonická. Za zařízení stejných kvalit jako od konkurence si řekne méně peněz, takže lidem, kterým uvedené parametry a vychytávky postačují, nasadí po právu brouka do hlavy. Když se výrobci podaří zapracovat například na odpovídání na zprávy, jistějším přidávání platební karty nebo možnosti hledat rovnou v kontaktech, budou to mít nejbližší konkurenti skutečně těžké.