Recenze Xiaomi Amazfit Verge

Xiaomi Amazfit Verge
Xiaomi Amazfit Verge
Xiaomi Amazfit Verge
Xiaomi Amazfit Verge

Odborné recenze

  • Společnost Xiaomi, resp. jeho partner Huami, který pro ni obdobné zboží vyrábí, má již poměrně bohatou historii chytrých fitness náramků a hodinek. Po veleúspěšných náramcích Mi Band byly v roce 2017 představeny první hodinky Amazfit s keramickým pouzdrem. Následovaly další modely jako náramek BIP nebo klasické chytré hodinky Amazfit Stratos 2. Letos jsme se zatím nedočkali plnohodnotné náhrady za loňský model Stratos 2, avšak světlo světa spatřily sportovní hodinky Amazfit Verge.

  • V polovině září přidal čínský gigant Xiaomi do svého portfolia nové chytré sportovní hodinky s názvem Amazfit Verge. Ty, stejně jako ostatní nositelnou elektroniku, vyrábí společnost Huami, která je pro Xiaomi jediným výrobcem nositelných zařízení, včetně populárních náramků Mi Band. Novinka je určena především pro sportovně založené uživatele, k čemuž převážně vybízí plastové tělo.

  • Žádné přehnané efekty ani množství ovládacích tlačítek – předimenzovaný design u hodinek Xiaomi Amazfit Verge nehledejte, výrobce vsadil na čistou jednoduchost. Kulatý ciferník a pohodlný pásek padne na každou ruku, plast má navíc jednu velkou výhodu, je lehký. Hodinky tak díky hmotnosti pouhých 46 gramů na ruce takřka neucítíte. Řemínek je vyměnitelný, disponuje klasickým rozměrem 14 mm, takže si můžete hodinky snadno přizpůsobit svému stylu a vkusu. Potěší i kompaktnost ciferníku.

  • Xiaomi v tomto roce rozšířilo portfolio chytrých hodinek o několik modelů. Nejnovější je Amazfit Verge. Na tyto hodinky se podíváme blíže v recenzi. Jejich největší změnou a novinkou je použití AMOLED displeje, takže má mnohem lepší čitelnost a barvy než předchozí Xiaomi hodinky. Samozřejmě i u těchto chytrých hodinek Xiaomi platí, že mají perfektní poměr ceny a výkonu. Nechybí jím senzor srdečního tepu, GPS anebo možnost přehrávání písniček.

  • Značka Xiaomi si na trhu za poměrně krátkou dobu jejího působení, vybudovala silné jméno. Svědčí o tom i její podíl na mobilním trhu, který momentálně stačí na čtvrté místo a svými prodeji je v patách Applu. Kromě samotné mobilní sféry, Xiaomi vyniká i v odvětví nositelné elektroniky a jejich chytré hodinky a náramky na trhu patří k těm nejoblíbenějším. Může za to především citlivě nastavený poměr ceny a výkonu. Výjimkou nejsou ani námi testované hodinky Xiaomi Amazfit Verge.