Recenze Xiaomi Amazfit GTS 2 Mini

Xiaomi Amazfit GTS 2 Mini
Xiaomi Amazfit GTS 2 Mini
Xiaomi Amazfit GTS 2 Mini
Xiaomi Amazfit GTS 2 Mini

Odborné recenze

  • Po poslední recenzi na Xiaomi Mi Watch jsem vám dal na Instagram ve storiečkách anketu, jakou recenzi hodinek byste chtěli vidět jako další. Sami jste mezi Mi Watch Lite a Amazfit GTS 2 Mini vybrali dnešní Amazfity, které jsou odlehčenou verzí dospělých a oblíbených Amazfit GTS 2. Hodinky samotné samozřejmě, jak už to bývá, vypadají, jak kdyby z oka vypadly Apple Watchům.

  • Na významný úspěch stylových chytrých hodinek Amazfit GTS navázala závěrem října 2020 druhá generace, která je dostupná již ve třech rozmanitých variantách. Vedle základního modelu Amazfit GTS 2 jsou k mání také zde popisované Amazfit GTS 2 mini, zatímco v nejbližší době dorazí i Amazfit GTS 2e. Hlavní rozdíly mezi nimi shrnuje tabulka umístěná na konec článku, takže nyní se můžeme vrhnout na to, co nás v tuto chvíli zajímá nejvíce.

  • Zájemci se tak mohou těšit na voděodolnost až do 5 ATM, monitoring spánku i měření srdečního tepu a okysličení krve, GPS či celou řadu sportovních režimů. Na hodinkách dokonce nechybí ani mikrofon a reproduktor pro telefonní hovory či NFC. Samozřejmostí je také ovládání hudebního přehrávače skrze hodinky. Došlo však ke zmenšení displeje, a to o 0,1" na 1,55". Zachován však zůstal AMOLED panel, tentokrát s rozlišením 354 × 306 pixelů.

  • V září byly představeny hodinky Amazfit GTS 2, nyní přichází jejich zmenšená verze. Výrobce se snažil nezasahovat do žádných funkcí, pouze použil menší tělo a do něj vsadil menší 1,55“ obrazovku a akumulátor s menší kapacitou 220 mAh. Výdrž by však neměla být ovlivněna, Amazfit slibuje 14 dní při běžném používání nebo 7 dní při zápřahu, např. využívání interní GPS.

  • Namísto 1,65″ AMOLED panelu je zde přítomný 1,55″ AMOLED panel a zmenšila se také baterie, konkrétně na kapacitu 220 mAh. Vzhledem k menšímu displeji si však hodinky zachovávají stejnou výdrž. Na jedno nabití mají tedy vydržet 7 dní náročného používání, 14 dní běžného a 21 dní omezeného režimu. Samozřejmostí je pak měření okysličení krve, srdeční frekvence nebo podrobnější sledování spánku.