Recenze Withings ScanWatch Horizon

Withings ScanWatch Horizon
Withings ScanWatch Horizon
Withings ScanWatch Horizon
Withings ScanWatch Horizon

Odborné recenze

  • Francouzská společnost Withings, která mezi roky 2016–2018 patřila finské Nokii, představila loni v září nové hybridní hodinky ScanWatch Horizon. Trvalo víc než půl roku, než si tento elegantní kousek příslušenství našel cestu na český trh, a nakonec nám jeden exemplář přistál i v redakci.

  • I na našem trhu najdete v prodeji různé chytré hodinky či náramky. Každý výrobce se zaměřuje trochu na něco jiného. Někteří chtějí být spíše fitness náramky/hodinky, co tolik těch opravdu chytrých funkcí moc nemají. Taková zařízení většinou vydrží třeba jeden až dva týdny na jedno nabití, což už použitelné je. Pak jsou ale ty opravdu chytré, které se často popisují jako prodlouženou rukou mobilu. Takové však jsou z mého pohledu nepoužitelné, protože každý den nabíjet chytré hodinky zkrátka odmítám.

  • Společnost Withings se dlouhodobě specializuje na chytré produkty zaměřené na zdraví. V jejím portfoliu tak můžeme nalézt například chytré váhy, tlakoměry, teploměry, ale také náramky či hodinky. Právě díky poslední jmenované kategorii – tedy hodinkám – pak patrně vešla do povědomí širší veřejnosti nejvíce, přičemž se ale nespecializuje na klasické chytré hodinky s dotykovým displejem a sofistikovaným operačním systémem. Namísto toho se tato francozská společnost zaměřila na takzvané hybridní hodinky.

  • Společnost Withings představuje novinku v podobě chytrých hybridních hodinek ScanWatch Horizon, které jsou zaměřeny na sportovně založené uživatele, především je pak ocení plavci a potápěči.