Recenze Huawei Watch GT

Huawei Watch GT
Huawei Watch GT
Huawei Watch GT
Huawei Watch GT

Odborné recenze

  • Proklestit si vlastní cestu v segmentu nositelné elektroniky se pokouší Huawei se svými nejnovějšími chytrými hodinkami Watch GT. Vypadají klasicky a pohledně, mají kruhový displej a poměrně lákavou cenu pod hranicí 6 tisíc korun. Čínský výrobce však nasazuje vlastní operační systém, na kterém schopnosti hodinek stojí i padají. Zaznamená Huawei úspěch, nebo vešlo do slepé uličky?

  • Huawei Watch GT jsou nové chytré hodinky čínské společnosti. Jde o poměrně velký milník, protože jde o první hodinky, které běží na novém systému od Huaweie. Společnost se rozhodla opustit Wear OS a vydala se vlastní cestou. Jestli to byl dobrý krok si povíme níže v naší recenzi Watch GT. Kromě nového systému se hodinky prezentují také velkou výdrží na jedno nabití a kompletní výbavou včetně senzoru srdečního tepu nebo GPS.

  • Na úvod omluva za prvotní nadšení. První Huawei Watch vydržely nabité den a půl, Watch 2 vydržely nabité den a půl, takže když firma prohlásila, že hodinky třetí generace Huawei Watch GT vydrží dva týdny bez kompromisů a měsíc v notifikačním režimu, vloudil se nám do nadpisu článku výraz „technologický zázrak“. Huawei Watch GT nejsou technologický zázrak. Ale ani to neznamená, že by s nimi bylo něco zásadně špatně.

  • Chytré hodinky, fitness náramky… obliba wearables, neboli nositelné elektroniky, stále roste, a tak ani společnost Huawei nezůstává pozadu se svou nabídkou. Ke konci loňského roku představila světu nové hodinky, které slibují nadstandardní výdrž, vlastní operační systém, celou řadu sportovních režimů, a navrch k tomu ještě skvěle vypadají! Huawei zkrátka ukazuje, že sport, elegance a SMART technologie mohou jít ruku v ruce. Jak tedy hodinky obstály v našem testu?

  • Na test těchto hodinek jsem se hodně těšil. Na obrázcích vypadaly parádně a také uživatelské recenze si je pochvalovaly. První dojem z hodinek ale žádné nadšení nevyvolal. Alespoň na mě působí o dost obyčejněji než na obrázcích. Své určitě udělal i jednoduchý gumový řemínek, který prostě nepůsobí nijak luxusně. Huawei ale nabízí i verze s jinými řemínky, které vypadají, alespoň podle fotek, o dost elegantněji.