Recenze Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit
Huawei Watch Fit
Huawei Watch Fit
Huawei Watch Fit

Odborné recenze

  • Máte omezený rozpočet, ale hledáte kompaktní chytré hodinky s velkým displejem a bohatými sportovními funkcemi? Pak by vám neměly uniknout nové Huawei Watch Fit. Jaké jsou mé zkušenosti z jejich používání? Společně s chytrými hodinkami Watch GT2 Pro a sluchátky Freebuds Pro Huawei představil také zařízení vzhledem připomínající hybrid mezi hodinkami a náramkem s označením Watch Fit.

  • Huawei před několika týdny světu oficiálně ukázal svůj nový náram..ehm hodinky Huawei Watch Fit. My jsme měli možnost ho jako jedna z prvních redakcí v České republice otestovat a používali jsme ho přibližně týden. Za tu dobu jsme si dokázali o tomto kousku udělat poměrně jasný názor, ovšem nestihli jsem otestovat výdrž baterie, protože se nám za dobu testování prostě nevybila. O tom ale až v samostatné kapitole.

  • Huawei nepatří v segmentu nositelné elektroniky mezi žádné nováčky. Jeho náramky Huawei Band patří mezi ty lepší, stejně tak dokáže zaujmout svými chytrými hodinkami. Letmým pohledem ale můžeme spatřit poměrně velkou cenovou propast právě mezi fitness náramky a hodinkami. Tu se Huawei rozhodl zaplnit produktem Watch Fit, který se tváří jako chytré hodinky, ale má blízko i k náramkům.

  • Čínská společnost Huawei začátkem září představila dvoje chytré hodinky. První jsme testovali nedávno. Jmenují se Huawei Watch GT2 Pro, jejich tělo je z titanu, dýnko z keramiky, řemínek z kůže, místo sklíčka mají safír a stojí osm tisíc korun. Druhé se jmenují Huawei Watch Fit, můžete je mít za pouhé tři tisíce, šasi je plastové a najdeme tu i řadu dalších kompromisů. Ale to hlavní zůstává.

  • Společnost Huawei v září 2020 představila dvojici chytrých hodinek, které staví na platformě LiteOS. První se jmenují Huawei Watch GT2 Pro, hrají na eleganci a používají hodnotné materiály, ale zaplatíte za ně bezmála 8 tisíc korun. Druhé stojí pouze 2 490 Kč a pochopitelně nesou celou řadu kompromisů. Kolik jich je a jak se povedly chytré hodinky Huawei Watch Fit?

  • Huawei není jen výrobcem chytrých telefonů, ale daří se mu také na poli takzvané nositelné elektroniky (wearables), kde je v poslední době velmi aktivní. Po špičkovém modelu Watch GT2 Pro posílá v těchto dnech do prodeje cenově dostupné Watch Fit, které kromě nízké ceny nabídnou i velký AMOLED displej a bohaté sportovní funkce. Hodinky chtějí zaujmout zejména sportovce a lidi, kteří vyznávají zdraví životní styl a zároveň nechtějí zbytečně utrácet.

  • Huawei na náš trh letos uvedl dvojici chytrých hodinek Huawei Watch GT 2 Pro a Huawei Watch Fit. V této recenzi jsem se podíval na dostupnější model Watch Fit, který se snaží zaujmout minimalistickými rozměry, krásným AMOLED displejem, dlouhou výdrží na jedno nabití a zabudovanou GPS. V době psaní recenze se cena hodinek pohybovala pod hranicí 3 000 Kč s DPH.

  • Huawei nedávno představil se svými vlajkovými hodinkami Watch GT2 Pro také levnější Watch Fit zaměřené prioritně pro sportovce a sledování sportovních aktivit. Výrobce ale také láká na skvělou výdrž, která by se měla pohybovat okolo 10 dnů. Jaké tedy hodinky jsou a podaří se jim obstát v konkurenci? To si povíme v následující recenzi.