Recenze Garmin Venu

Garmin Venu
Garmin Venu
Garmin Venu
Garmin Venu

Odborné recenze

  • Skvělá grafika, parádní rozlišení a nádherné barvy. Ano, tyhle tři aspekty specialista na chytré hodinky Garmin dosud nesplňoval, nebyla to jeho priorita. Ovšem v září 2019 to riskl v podobě nové modelové řady Garmin Venu. Co umí a zda jsou povedené, jsem pro vás otestoval. Jdeme na to! To, co dělá Venu výjimečnými je bezesporu jejich grafika, o čemž jsem se přesvědčil hned při zapnutí. Musím říct, že ty barvy jsou vážně nádherné.

  • Ačkoliv Garmin nabízí nejširší nabídku chytrých hodinek, AMOLED displej jsme tu donedávna hledali jen marně. To však změnil příchod všestranného modelu Garmin Venu, který je půvabným spojením světa elegance a sportu. Pokud jsou něčím chytré hodinky Garmin na první pohled typické, rozhodně je to transflektivní displej. Ten najdeme u drtivé většiny zařízení tohoto výrobce, zatímco u konkurence zůstává spíše raritou.

  • Garmin v novém modelu Venu vsadil na trend, který razí ostatní výrobci chytrých hodinek: barevný zářivý a dotykový AMOLED displej. Americká firma se mu doposud vyhýbala, protože jasné barvičky a atraktivní podoby ciferníků se negativně projevují na výdrži baterie. Přesto se Garminu podařilo zachovat výdrž téměř na stejné úrovni, na jakou jsme zvyklí u jeho špičkových typů s transflektivními displeji.

  • V pekle mrzlo, až praštilo. Garmin, propagátor transflektivních displejů, vydal hodinky s OLED displejem. Jejich srovnání s klasikou dopadlo úplně jinak, než jsme čekali. Diskuse nad nejlepšími sportovními hodinkami probíhá vždy stejně: po ujištění, že jedny z nejlepších nabízí Garmin, přijde na přetřes displej. Garmin totiž je (tedy spíše byl) zastáncem transflektivních displejů: ty „svítí“ neustále a pro zobrazení využívají odraz okolního světla, večer se přidá aktivní podsvícení.

  • Chytré, lehké a pohledné multisportovní hodinky nejen pro začátečníky. Zaujmou množstvím sportovních režimů, funkční voděodolností, snadným ovládáním, nebo barometrickým výškoměrem. Potěší skvělou čitelností displeje a velmi pohodlným nošením. Při vlastním testu překvapila výdrž baterie, tři dny, tři běžecké tréninky kolem patnácti kilometrů s trvalým zapnutím displeje a maximálním nastavením jasu znamenaly v cíli třetího běhu úroveň baterie lehce pod padesát procent.