Recenze Garmin Fenix 6X Pro

Garmin Fenix 6X Pro
Garmin Fenix 6X Pro
Garmin Fenix 6X Pro
Garmin Fenix 6X Pro

Odborné recenze

  • Značka Garmin je ve světě sportovních hodinek pojem a o jejich elitní řadě Fenix platí totéž. Sám se řadím mezi spokojené majitele sporttesteru Garmin Fenix5X, když se tedy objevila příležitost otestovat zbrusu nové Garmin Fenix6X PRO, ani na okamžik jsem nezaváhal. Jaké novinky přinášejí? Čím ohromí? A jsou opravdu tak dobré? Naše recenze vám to prozradí.

  • Odvětví chytré a nositelné elektroniky zažívá v poslední době velký boom. Různé bandy od Xiaomi a Honoru doslova zaplavily náš trh a jedno se jim musí bezesporu nechat. Mají mega dlouhou výdrž na 1 nabití, docela obstojně dokážou měřit fitness aktivity a stojí doslova pár korun. Celému odvětví chytrých hodinek pak dominují Apple Watch s asi 50% podílem, následují Fitbit, Fossil, Amazfit, Samsung a někde vzadu v tržním podílu se krčí značka Garmin.

  • Fénix 6X pro Solar se liší od menších modelů výrazně vyšší výdrží, využíváním solární energie a hlavně větším displejem. Nabízí se také se safírovým sklem, ovšem safír nelze kombinovat s titanovým provedením a solárním dobíjením. Výhoda titanu je jasná - je lehčí o jedenáct gramů, takže hodinky váží jen 82 g oproti 93 g s ocelovým pouzdrem. F5X jsou pak ještě těžší, váží 98 g, a to je na ruce dost znát, jak jsem se mohl přesvědčit.