Recenze Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra

Odborné recenze

  • Apple Watch Ultra jsou zajímavě vybavené, ale podle mě alespoň v tuto chvíli velmi úzce zaměřené chytré hodinky. Na to, kolik stojí, totiž nenabídnou o mnoho víc než Apple Watch 8, design doslova „křičí“, že se jedná o odolné/sportovní hodinky (což se nemusí líbit každému) a výdrž stále nemůže konkurovat například populárním sportovním hodinkám Garmin.

  • Trefil Apple hřebíček na hlavičku? Zatím těžko říct. Já si ale myslím, že Apple Watch Ultra budou hit. Koukáme nejspíš na zrod dalšího velmi úspěšného produktu, který si možná vytvoří segment tak trochu sám pro sebe na pomezí chytrých a sportovních hodinek. Pokud si vezme to nejlepší z obou světů, pak jedině dobře. Já sám jsem po pár týdnech používání Apple Watch Ultra spokojený. Předčily má očekávání a rozbily mé mnohé předsudky.

  • Dovolím si nesouhlasit s Applem, který na většině propagačních materiálů tvrdí, že se Ultry hodí pouze pro velké sportovce. Já si naopak myslím, že jde o skvělý každodenní nástroj pro normální život. Proč? Protože mám v hodinkách vše, co potřebuji – napojení na ekosystém, aplikace, kalendář, hlasového asistenta Siri, vylepšené volání se třemi mikrofony, měření teploty těla během spánku a takto mohu pokračovat do nekonečna. Vítám také bytelnější zpracování a safírové sklíčko… konečně se hodinky nepoškrábou jen tím, že je nosím.

  • Po pár hodinách s Apple Watch Ultra na ruce na ně mám tedy zatím veskrze pozitivní pohled. Z hlediska funkcí se mi jeví jako velmi zdařilé, designově také nejsou vůbec špatné a vlastně to jediné, co mě mrzí a zároveň mi vadí je to, že zkrátka nejsou i v jiné barvě.

  • Apple Watch Ultra jsou první hodinky od společnosti Apple mířící na aktivní sportovce, kterým tradiční Apple Watch nestačí. Apple se proto rozhodl koncept chytrých hodinek od základů přepracovat. Výsledkem je nová modelová řada, která klade důraz na odolnost, sportovní funkce a také delší výdrž.

  • S představením hodinek Apple Watch Ultra, které cílí na aktivní sportovce a dobrodruhy, vyvstala otázka, kolik toho vlastně snesou. V případě klasických Apple Watch zákazníci žádná přehnaná očekávání nemají, avšak u odolnější verze jsou pochopitelně nároky vyšší.

  • Apple Watch Ultra se mi líbí a vítám větší zaměření Apple na sportovní komunitu. Vyměnil bych je za svoje spolehlivé Garmin Fénix 6 Pro Solar? Ne. Ne, protože já potřebuji primárně sportovní funkce a dlouhou výdrž baterky a tady jsou výrobci jako Garmin, Coros nebo Suunto stále o několik kroků napřed.

  • Společnost Apple odhalila minulý týden hned troje nové chytré hodinky. Tím nejlepším v nabídce je model Watch Ultra, který na trhu v současnosti prakticky nemá konkurenci. Tomu ale odpovídá také jeho ambiciózní cena.

  • V týmu našich recenzentů jsou všichni sporťáci. Proto nás Apple Watches se svojí jednodenní výdrží baterie ze židle nikdy nezvedly. Teď ale Apple vydává Apple Watch Ultra a situace se mění! Několikadenní výdrž baterie, nejpřesnější GPS na trhu, 100metrová voděodolnost, titanové pouzdro, výdrž do extrémních teplot, odolnost proti prachu a nárazům... Myslím, že v Garminu se jim teď pěkně svírají půlky.