Recenze Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 5
Apple Watch Series 5
Apple Watch Series 5
Apple Watch Series 5

Odborné recenze

  • I letos Apple představil novou generaci chytrých hodinek Watch po boku nejnovějších iPhonů. I tentokrát se vylepšovalo, ovšem nikterak dramaticky, evoluce je tedy správné označení i pro letošní generaci. Apple Watch 5 se nově pyšní vždy rozsvíceným displejem a dostalo se i na speciální varianty z hodnotných materiálů. Bude to však stačit k úspěchu?

  • Pokud bych měl Apple Watch Series 5 ohodnotit co nejstručněji, jde říct pouze jediné: jsou to zkrátka Apple Watch. To samé lze říci o novém iPhone 11 Pro, iPadu a vlastně o všech produktech ze stáje Applu. Jde v podstatě o známku toho, že zařízení od Applu jako taková se příliš nemění, vždy od nich dostanete co očekáváte a pokaždé udělají přesně to, co od nich chcete. Konzistentnost je základním rysem Applu a jinak tomu není ani u jeho nejnovějších chytrých hodinek.

  • Americké firmě Apple se v posledních letech nějak zasekl stroj na inovace. A ačkoliv recenze se bude věnovat striktně jen hodinkám, zřetelný je tento jev bohužel i u smartphonů. A tak zatímco Apple Watch Series 4 (recenze) přinesly dlouho žádaná vylepšení, lehkou změnu designu i třeba podporu EKG, šestá generace s označením Series 5 je na podobné novoty velmi skoupá.

  • Od poslední recenze Apple Watch Series 4 neuběhl ještě ani rok a už tu máme novou verzi a spolu s ní je tu recenze Apple Watch Series 5. Bohužel hned na úvod musím říct, že to, co se mi minulý rok líbilo, je již dnes samozřejmostí a novinek, které přinesly letošní modely, je skutečně poskrovnu. Bohužel tak Apple nutí recenzenty, aby se zamýšleli nad spoustou detailů, které dříve přehlíželi v zápalu novinek, jenž Apple u nové generace svých hodinek nabízel.

  • Apple na zářijové keynote v San Franciscu nepředstavil jen nový iPhone 11 a iPhone 11 Pro (Max), ale také v pořadí již pátou generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Apple Watch Series 5 přinášejí například AlwaysOn displej, který vám umožní mít základní data neustále na obrazovce. Apple využil technologii LPTO, proto i s aktivní funkcí AlwaysOn bude zachována 18hodinová výdrž baterie.

  • Apple, to už dávno nejsou jen iPhony. Tento rok se firma naplno vrhla do nových služeb Apple Arcade a Apple TV+. V oddělení hardwaru zase krom smartphonů čekají MacBooky, iPady, reproduktor HomePod, sluchátka AirPods a hodinky Apple Watch. V září přišla už jejich pátá generace, tedy Series 5. Opět vypadají úplně stejně, stále fungují jen s iPhonem a zase jsou o něco dražší. Na pohled je novinkou pouze vylepšený displej, který dokáže svítit neustále.