Recenze Apple Watch SE (2022)

Apple Watch SE (2022)
Apple Watch SE (2022)
Apple Watch SE (2022)
Apple Watch SE (2022)

Odborné recenze

  • Nová řada Apple Watch SE 2 s sebou moc novinek nepřináší. Prakticky u nich navíc najdeme pouze automatickou detekci autonehody a výkonnější čipset. Známé funkce, které už chyběly v první generaci, zde jednoduše chybí (EKG, saturace kyslíku v krvi, always-on). To ale ještě neznamená, že by se mělo jednat o špatný model. V poměru cena/výkon jde o prvotřídní model, který vám odemkne řadu možností a znatelně zpříjemní váš každodenní život.

  • Společně s novými Apple Watch 8 představil Apple i odlehčenou verzi s přídomkem SE, respektive jejich druhou generaci. SE má stejné senzory pohybu jako řada 8 pro detekci nárazu. Čip je stejný jako u řady 8, což v praxi znamená, že mají být o 20 % rychlejší než předchozí SE.

  • Apple v září 2022 po boku nových iPhonů 14 (Pro) představil také trojici Apple Watch. Konkrétně jsme se dočkali pokračování tradiční řady v podobě Apple Watch Series 8, kromě těch pak byly představeny také levnější Apple Watch SE 2. generace a naopak vrcholné Apple Watch Ultra. V tomto článku se každopádně společně podíváme na 5 důvodů, proč byste si měli připlatit a koupit Apple Watch Series 8 namísto SE 2. generace.