Recenze Xiaomi Redmi Note 10

Xiaomi Redmi Note 10
Xiaomi Redmi Note 10
Xiaomi Redmi Note 10
Xiaomi Redmi Note 10

Odborné recenze

  • V segmentu střední třídy začíná být poslední dobou poměrně těsno. Od příchodu Realme 7 a OnePlus Nord jsou na tuto část trhu upřeny oči spotřebitelů a ostatní výrobci si toho jsou náležitě vědomi. Samsung se svým příspěvkem v podobě Galaxy A52 5G rozhodně nezklamal a nyní přišla řada na Xiaomi, respektive dceřinou společnost Redmi, která má tento segment na starosti. Jak se Redmi Note 10 povedl?

  • Nejprve se pojďme podívat na vyšší model Redmi Note 10 Pro, který bude na některých trzích prodávaný jako Redmi Note 10 Pro Max. Telefon dostal do vínku protáhlý 6,67“ displej s Full HD+ rozlišením. Jedná se o AMOLED panel s obnovovací frekvencí 120 Hz (pro dotek 240 Hz), podporou barevného gamutu DCI-P3 a maximálním jasem 1 200 nitů. Celistvost panelu je nahoře uprostřed narušena drobným otvorem o průměru 3 mm, ve kterém se skrývá selfie kamerka s rozlišením 16 Mpx.

  • Zhruba od poloviny března se na českém trhu prodává nová modelová řada Redmi Note 10 od čínské společnosti Xiaomi. Důležité je tento model správně zařadit, protože může snadno dojít k záměně telefonů Xiaomi (Mi) a Redmi. V tomto konkrétním případě dejte zejména pozor, abyste nezaměnili například přes rok starý Xiaomi Mi Note 10, který je v některých obchodech stále v prodeji, a čerstvou, právě testovanou novinku Redmi Note 10.

  • Dostupný telefon z nižší cenové řady Xiaomi a AMOLED displej? Tuto kombinaci byste dříve hledali v bohatém repertoáru společnosti marně. Displeje levnějších modelů nejsou příliš ke chlubení, vzhledem k ceně však byly vždy tolerovány – s nástupem Xiaomi Redmi Note 10 se situace mění. Co dalšího přináší zajímavá novinka pod pět tisíc a jaká zásadní funkce jí chybí?

  • Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G. Xiaomi uvádí čtyři nové telefony řady Redmi Note 10. Ty se ale sebe budou značně lišit a každý model bude mít např. jiné fotoaparáty nebo procesor. Pojďme se tedy ve zkratce podívat na nejvýkonnější Note 10 Pro.