Recenze Xiaomi Redmi 9

Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi 9

Odborné recenze

  • Mezi cenově dostupnými smartphony již několik let spolehlivě kraluje Xiaomi a ani v letošním roce by na tom výrobce nerad cokoliv měnil. Do hry vpustil model Redmi 9, který láká na vcelku originální design, velký displej, čtveřici fotoaparátů a pomyslnou třešničkou na dortu je baterie s nadprůměrnou kapacitou. Mobilní telefony Xiaomi jsou zpravidla dobře vybavené a přitom dostupné za rozumnou cenu. Dvojnásob to pak platí pro samostatnou značku Redmi.

  • Hodně dlouho jsem nerecenzoval žádné levné zařízení a tak jsem se na Redmi 9 fakt docela těšil. Je jasné, že telefony kolem 5 000 Kč se prodávají jak na běžícím pásu a tuhle kategorii jsem celkem dlouho opomíjel. Dneska je čas všechno napravit a mrknout na Redmi 9, což je zjednodušeně takové lehce okleštěné Redmi 8T. Hranice 5 tisíc korun je přesně ten bod, kde je dobré si dát setsakramentský pozor na to, co za své peníze dostanete.

  • Najít levný telefon, který za něco stojí, je vždy poměrně výzva a prakticky u žádné značky na trhu nemáte jistotu, pokud vybíráte telefon do pěti tisíc korun, že jeho výbava nebude prošpikovaná kompromisy. Tradičně už poměrně slušnou volbou je ale základní řada Redmi od Xiaomi, která sice vždy také sahala po kompromisech týkajících se výkonu, displeje a fotoaparátu, ale ještě nikdy se nesnažila je zredukovat tak jako letos.

  • Xiaomi Redmi Note 9 je již nějakou dobou v prodeji, ovšem až nyní nám společnost oficiálně představuje Redmi 9. Ten zaujme nejen svou výbavou, ale také poměrně slušnou cenou a kvalitním displejem. Jak si tedy polepšila nová generace od předchozího Redmi 8? Přední stranu telefonu pokrývá 6,53″ LCD displej s Full HD + rozlišením. To je asi jeden z hlavních upgradů oproti loňskému modelu, který disponoval pouze HD + rozlišením.

  • Je to již několik let, kdy Xiaomi přispěchalo s telefony řady Redmi. Snad ani samotný výrobce tehdy netušil, jakou oblibu si tyto modely získají. Tato podznačka se pak zaměřuje na poměr ceny a výkonu. Model Redmi 9 je toho jasným důkazem. Obstojí však v lítém boji s konkurencí? To se dozvíte v dnešní recenzi! Ještě před pár lety platilo, že levné telefony nejsou zrovna výhodnou koupí.

  • Už dopředu musím prozradit, že na testování telefonu Redmi 9 jsem se hodně těšil. Jedná se totiž o cenově dostupný model, který nabízí jen minimum ústupků. Najít solidní telefon v cenové relaci kolem čtyř tisíc korun, který za něco stojí a pár let vydrží, není vždy snadné. Narazit můžete na modely, se kterými budete spokojení nebo také na mobily, které vás za chvíli začnou pořádně štvát, až začnete přemýšlet, jak se jich na bazaru rychle zbavit.