Recenze Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T Pro
Xiaomi Mi 10T Pro
Xiaomi Mi 10T Pro
Xiaomi Mi 10T Pro

Odborné recenze

  • Zatímco loňská řada Xiaomi Mi 9T zaujala velkým OLED displejem bez výřezu, výkonným hardwarem i stylovou vyjíždějící kamerkou, Xiaomi Mi 10T Pro se rozhodlo vydat mírně odlišným směrem. Novinka nabídne výkonný Snapdragon 865, 144Hz LCD displej i 108Mpx snímač. Má na to stát se novým prodejním hitem? Pokukujete po smartphonu s výkonem vlajkových lodí, ale nechcete utrácet horentní sumy?

  • Čínská společnost Xiaomi před dvěma týdny představila svůj nový smartphone Mi 10T Pro, jenž zaujme místo vlajkové lodi pro letošní podzim. Jeho oficiální uvedení na český trh se odehrálo před malou chvílí a my vám přinášíme exkluzivní a velmi podrobnou recenzi. Zatímco jarní model Mi 10 Pro a celá řada Mi 10 byla stažena z trhu pro svou vyšší cenu a z toho plynoucí nezájem spotřebitelů, žhavá novinka se vše chystá napravit.

  • Velmi dobře vybavený telefon, který se dá charakterizovat dvěma čísly: 144 Hz a 108 Mpx. A dlužno říct, že to nejsou jen marketingové taháky, ale čísla, která telefon skutečně definují. A další významné údaje jsou 5 000 mAh a 5G. Xiaomi Mi 10T Pro není přímo nástupce řady Mi 10, která se u nás prý už neprodává, byť stále je reálně k sehnání. Jde spíše o odlehčenou variantu bez technických vychytávek, která tím pádem může být levnější.

  • Náhradní vlajkovka. Utajený herní mobil. Pokročilá videokamera. Bateriový maratonec. Buran bez elegance. Tyto a několik dalších přívlastků mě napadlo při testování Xiaomi Mi 10T Pro. Je to totiž telefon, který sice postrádá všemožné finesy, ale možná právě tím se dokáže trefit do vkusu českých zákazníků. Docela mu to věřím a v této recenzi se pokusím popsat proč.

  • Aktuálně nejmodernější xiaomi na českém trhu je model 10T Pro 5G, který slouží v podstatě jako špička nabídky. Ačkoliv je to po stránce parametrů prémiový model, jeho cena je poměrně příznivá. Poté, co Xiaomi vyřadilo z nabídky na českém trhu modely řady Mi 10, vznikla v portfoliu výrobce tak trochu mezera v prémiovějším segmentu, kdy v podstatě top modelem výrobce bylo stále poměrně levnější Poco F2 Pro.