Recenze Sony Xperia 10 III

Sony Xperia 10 III
Sony Xperia 10 III
Sony Xperia 10 III
Sony Xperia 10 III

Odborné recenze

  • Pokud se řadíte mezi fanoušky Sony a vybíráte telefon střední třídy, neměla by vám uniknout nová Xperia 10 III. Mobil nabídne špičkové zpracování, displej bez výřezu, ale také hned dvě certifikace zvýšené odolnosti.

  • Sony Xperia 10 III měla být japonskou štikou ve střední třídě. Smartphone měl dostatek předpokladů pro to, aby vybočil z šedého průměru konkurence a zaujal funkcemi, které se v této cenové kategorii jen tak nevidí. Kdyby Xperia 10 III neselhala v tolika jiných oblastech, byla by to jistě zajímavá alternativa. Obzvláště v případě fotoaparátů je to veliké překvapení s ohledem na to, že mezi bezzrcadlovkami Sony udává trendy.

  • Sony Xperia 10 III cílí na střední třídu, kde boduje zejména zvýšenou odolností a velmi dobrou výdrží. Slušný výkon, povedený displej a samozřejmě osobitý design Sony s protáhlým tělem, tentokrát v relativně kompaktních rozměrech, znějí více než slibně.

  • Ačkoliv nerad, tak musím uznat, že Sony Xperia 10 III je vcelku zklamáním. Telefon sice má světlé stránky, třeba takový design. Každý musí uznat, že jedou podle sebe a ne podle trendů. Což rozhodně kvituji. Také baterie na tom není špatně a vlastně se jedná o největší zbraň telefonu.

  • Sony Xperia 10 III je tu pro zájemce, kteří chtějí – kompaktní telefon se 6palcovým displejem, telefon s odolností proti vodě a prachu, telefon v barevném provedení jiném než v černém, telefon se skleněnými zády (nikoliv plastovými). Zdvižené obočí pak ale způsobí sebevědomá cenovka, nepatrně pomalejší reakce Androidu i nevýkonná nabíječka v balení.

  • Letní novinka Sony Xperia 10 III se v Česku dočkala vesměs pochvalných recenzí. Telefon zaujal zvýšenou odolností, minimalistickým designem, slušnou výbavou i fotoaparátem. Navíc v portfoliu japonské značky patří k vůbec těm nejlevnějším.

  • Společnost Sony je poslední dobou známa jako výrobce spíše vyšších tříd mobilních telefonů. Letošní novinka Sony Xperia 10 III, avšak míří do poněkud rozsáhlejší a tedy i našlapanější střední třídy. V této třídě je momentálně již velice těsno a uvidíme, jak si tato poslední novinka s poněkud vyšší cenovkou na tomto poli povede.