Recenze Samsung Galaxy S10 Lite

Samsung Galaxy S10 Lite
Samsung Galaxy S10 Lite
Samsung Galaxy S10 Lite
Samsung Galaxy S10 Lite

Odborné recenze

  • Označení Lite u mobilních telefonů zpravidla představuje odlehčenou, hůře vybavenou verzi základního modelu, je tedy přesným opakem označení +, Pro a nově i Ultra. Co se však stane, když Lite varianta paradoxně nabízí hned v několika ohledech výbavu lepší než původní vlajková loď? Jde o vzácný úkaz, nebo snad nastupující trend? Více se dočtete v mé recenzi.

  • Nabídka Samsungu je hodně zahuštěná, ale například model S10 Lite, i když už není úplně nový, v ní příjemně vyčnívá. Patří totiž k docela výhodným výkonným smartphonům, má výbavu bez větších nedostatků a vyhoví především konzervativnějším zákazníkům. Samsung Galaxy S10 Lite je sice už trochu starší model, ale k jeho testu jsme se vzhledem k záplavě modelů, které Samsung přináší, dostali až nyní.

  • Na začátku taková rychlá myšlenka nad samotným názvem telefonu S10 Lite. S10 Lite totiž měla být pravděpodobně původně A91, alespoň dostupné specifikace doposud nevypuštěné A91 jsou téměř identické. Áčková řada, kterou zákazníci chápou totiž jako levnější alternativu k řade S, se v loňském roce u modelů A80 a A90 vůbec neprodávala. Samsung tak pravděpodobně na poslední chvíli přejmenoval chystanou A91 na S10 Lite a zkouší své štěstí pod novým názvem.

  • Samsung odpálil nový fiskální rok ve velkém stylu. Standardnímu představení nových telefonů z řady S předcházela ještě menší premiéra telefonů znovuobjevené řady Lite. Jedním z nich je i Galaxy S10 Lite, který má fungovat jako odlehčený model loňské špičkové řady Galaxy S10. Jaká je ale praktická zkušenost a má dnes Galaxy S10 Lite svým zákazníkům co nabídnout?

  • Zahájení prodejů „es dvacítek“ je už dávno za námi, Samsung však ještě před nimi na pulty obchodů jeden „eskový“ model uvedl. Je jím Samsung Galaxy S10 Lite, který chce k přechodu na novější smartphone donutit zejména současné majitele smartphonů Galaxy S8 a Galaxy S9. Má však Samsung zapotřebí po třičtvrtě roce štěpit loňskou řadu Galaxy S10, nebo je to jen celé součástí geniálně vymyšleného plánu?

  • Hned úvodní pohled přesvědčí každého o tom, že slovo „Lite“ se rozhodně netýká rozměrů. Samsung Galaxy S10 Lite je totiž 6,7“ telefon s mírami 162,5 x 75,6 x 8,1 mm. Drobek to tedy skutečně není a to se samozřejmě projevuje i při držení. Do větší dlaně telefon padne velmi dobře, s menší rukou ale bude uživatelský komfort přeci jen trpět.