Recenze Samsung Galaxy A42 5G

Samsung Galaxy A42 5G
Samsung Galaxy A42 5G
Samsung Galaxy A42 5G
Samsung Galaxy A42 5G

Odborné recenze

  • Zřejmě poslední přírůstek do řady Galaxy A v roce 2020, to je Samsung Galaxy A42 5G. Názvem naznačuje, že je plně připraven na nejnovější mobilní sítě. Dále láká na stylový vzhled, velký displej, čtyři zadní fotoaparáty i slušnou baterii. Nebyl by to snad ani Samsung, kdyby ale do všeho nehodil vidle v podobě ne zrovna příznivé ceny. Bude to představovat zásadní problém?

  • Na český trh se poměrně nedávno oficiálně dostal nový Samsung Galaxy A42 5G. Jak název naznačuje, jedná se o zařízení připravené využívat nejmodernější mobilní sítě. Současně jde v tuto chvíli o nejlevnější model značky s touto funkcionalitou. Na druhou stranu je třeba dodat, že cena se pohybuje kousek pod hranicí 10 tisíc korun, a to je již segment, kde uživatelé hledají velmi dobře vybavené telefony bez větších kompromisů.

  • Samsungy řady Galaxy A obvykle pokrývají střední a vyšší střední třídu a v zásadě platí, že čím nižší číslo, tím levnější model. Výrobce si ovšem nabídku trochu zamíchal speciálními 5G modely, které i přes příslušnost spíše ke spodní hranici spektra nabídky řady Galaxy A dovedou cenu posunout znatelně výše. Ukázkou je právě model Galaxy A42 5G, který zdánlivě patří do levnější „čtyřkové“ řady stejně jako třeba poměrně levný model A41 představený loni v březnu.

  • Rok 2021 se ponese ve znamení cenově dostupných 5G telefonů, a jednou z prvních vlaštovek od Samsung je model Galaxy A42 5G. Nástupce loňského Galaxy A41 dostal 5G, slušný čipset od Qualcommu, čtyři fotoaparáty a lehce nadstandardní baterii. Připočtěte k tomu AMOLED displej, moderní grafické prostředí a cenu těsně pod deset tisíc, což papírově vypadá na zajímavý smartphone střední třídy.

  • Jihokorejci zkrátka chtějí, aby se moderní 5G připojení dostalo do rukou co nejvíce uživatelů. Proto si pro zákazníky připravili nový model střední třídy – Galaxy A42 5G. Ten byl včera představen a hned se dozvídáme všechny klíčové specifikace a také cenu a dostupnost na českém trhu. Jak je již z názvu jasné, tak telefon nabídne 5G technologii. Tu obstará procesor Qualcomm Snapdragon 750G.

  • Balení telefonu je základní, tedy sluchátka ne, AC adaptér ještě ano. Telefon jsem dostal v černé barevné variantě, na trhu je ještě šedá a bílá. Samsung se nevydal cestou prvoplánově zářících barev, ale vizáž mě mile překvapila. Z černé placky se po otočení zády nahoru stává nenápadný elegán, který hraje všemi barvami. Z povrchu vykukuje modul fotoaparátu, naštěstí umravněný na asi 1 mm.