Recenze Huawei Y5 (2019)

Huawei Y5 (2019)
Huawei Y5 (2019)
Huawei Y5 (2019)
Huawei Y5 (2019)

Uživatelské recenze

Odborné recenze

  • Huawei dnes oficiálně představil nejnovější model Y5 2019. Ten sice míří do nejnižších cenových pater, ovšem dbá na vzhled. Vyjma modré varianty je totiž i hnědá a černá verze vyvedena v imitaci umělé kůže na zadní straně. Nejde o nic světoborného, ale v kategorii levných telefonů jde o svěží vítr. Novinka disponuje 5,71palcový HD+ displej s výřezem v horní části. Jeho přítomnost kvůli čelnímu 5megapixelovému fotoaparátu je však hodně diskutabilní.

  • Oblíbená řada telefonů Y od Huawei letos rozhodně nepřijde zkrátka. Na své představení čeká poslední letošní zástupce těchto levných telefonů, a sice model Y5. Tomu se v poslední době daří unikat na internet, díky čemuž se dozvídáme, že přinese čipset od MediaTeku nebo displej s relativně příjemnou velikostí. Na úniky jako první upozornil srovnávací server TigerMobiles.com.

  • O výkon tohoto telefonu se postará MediaTek Helio A22, který doplní 2GB RAM paměť a 32/64GB vnitřní paměti. Displej má velikost 5,71 palců, čímž se zařadí k těm menším telefonům, které má Huawei v nabídce. Rozlišení displeje bude HD+ (1520 x 720 pixelů). Výřez je kapkovitý a ukrývá selfie kameru. Telefon poběží rovnou na Androidu 9 Pie a nadstavbě EMUI 9.0.

  • Společnost Huawei v tomto roce představila již několik modelů z řady Y. Tyto mobily jsou určeny do nejnižších příček, takže nelze od nich očekávat mnoho. Sice nabízí výřez v displeji pro maximální využití přední strany pro zobrazovací panel, ale rámečky jsou silnější. U některých z novinek se snaží nalákat na design napodobením koženého provedení. Něco podobného lze najít u u další novinky Huawei Y5 2019.