Recenze Huawei P Smart (2019)

Huawei P Smart (2019)
Huawei P Smart (2019)
Huawei P Smart (2019)
Huawei P Smart (2019)

Odborné recenze

  • Na první pohled by se mohlo zdát, že Huawei své telefony zaměřuje na vyšší patra a do levnějšího segmentu posílá své výrobky brandu Honor. Ale to bychom po čínském výrobci chtěli příliš pedantský pořádek. A tak se tu dnes setkáváme s nižší střední třídou v podobě Huawei P smart 2019. Jak název napovídá, jde o přímého nástupce loňského P Smartu, který se těšil a stále těší značné oblibě.

  • Čínský gigant Huawei se v poslední době zaměřuje spíše na prémiové smartphony z vyšší cenové kategorie. Na zákazníky hledající levnější telefony cílí hlavně dceřiná společnost Honor. Smartphone Huawei P smart 2019 je tak trochu výjimkou. Tato novinka s doporučenou prodejní cenou 5 990 korun se řadí k levnějším kouskům v portfoliu výrobce. Při pohledu na parametry ale není nízká cena nikde příliš znát.

  • Po supermoderním modelu Huawei Mate 20 (Pro), který byl představen v září loňského roku, měly přijít zlaté časy pro společnost Huawei. V říjnu však naplno propukla aféra s možnou špionáží ze strany čínských firem Huawei a ZTE a od té doby má čínská společnost dost problémů s popíráním těchto zpráv. Na konci loňského roku přesto stihla společnost představit další novinku z nižší střední třídy.

  • Když čínský Huawei začínal se smartphony, tak se do povědomí snažil dostat hlavně svými levnějšími kousky, které však byly více než konkurenceschopné. Jak se ale značka vyvíjela a zlepšovala se kvalita smartphonů, tak šla pochopitelně i cena nahoru. Dnes již Huawei boduje především v nejvyšších kategoriích, kde dává pořádně zabrat své největší konkurenci. Stále však společnost nezapomíná ani na ty, kteří nechtějí do telefonu vrážet příliš mnoho peněz.

  • Nové generace se dočkal chytrý telefon P smart 2019 od společnosti Huawei. Proti předchůdci láká na daleko atraktivnější vzhled, větší displej a v neposlední řadě také vyšší výkon. Cena přitom zůstala na velmi atraktivní úrovni. Huawei P smart působil loni jako zjevení, při velmi příznivé cenovce nabídl špičkovou výbavu. Že šlo o trefu do černého, dokázaly koneckonců i velmi dobré prodejní výsledky tohoto stroje.