Recenze Apple iPhone 8

Apple iPhone 8
Apple iPhone 8
Apple iPhone 8
Apple iPhone 8

Odborné recenze

  • Také máte rádi tradice, například Vánoce? A co takhle září, kdy Apple představuje své novinky? Mimo výročního iPhonu představil Apple i pokračovatele řady běžných iPhonů, mezi kterými je jasnou stálicí menší iPhone, tentokrát s označením 8. Nenechte se však mýlit, i bez přídomku „s“ v názvu se jedná stále jen o evoluční posun. Dokáže vás některá z inovací přesvědčit k nákupu?

  • První chycení „osmičky“ do ruky nedoprovází žádný šok. Jestliže přecházíte z iPhonu 6, 6s nebo 7, dostanete prakticky stejně tělo. Dokonce můžete použít i pouzdra z modelu 7, která na osmičku přesně sedí. V technických specifikacích jsou sice vidět nárůsty o nějaké desetinky milimetrů, ale stejně jako u iPhonu 6 a 6s to většině pouzder vadit nebude. Přesto se i na těle událo několik změn, ale ten největší progres je uvnitř.

  • Apple změnil balení iPhonů vloni při představení sedmiček. Letos se však žádné změny nekonají a vše je při starém. V krabičce tak na vás bude čekat 5W nabíjecí adaptér, Lightning kabel, redukce z Lightning na 3,5mm jack, sluchátka Apple EarPods, sada manuálů & dvojice samolepek s logy Apple. Pokud jste dlouhá léta nezažili po vybalení produktu od Applu dostatečný „WOW efekt“, můžete si být jisti, že letos se vám tohoto pocitu s velkou pravděpodobností dostane.

  • Na první pohled by se mohlo zdát, že se na nových iPhonech 8 moc nezměnilo. Opak je ale pravdou. Vzpomeňme si na první reakce fanoušků na zadní stranu iPhonu 6, konkrétně na předěly antény, které celistvý design tak nějak narušovaly. Nyní se Apple opět vrátil ke sklu, které jsme znali z tolik úspěšné čtvrté generace. Novým iPhonům tato změna jenom prospěla a vzhled telefonů vypadá čistěji. Naopak ale bude zadní strana z principu náchylnější na rozbití.

  • Společnost Apple v pátek oficiálně odstartovala prodej chytrých telefonů iPhone 8 a 8 Plus v České republice. A CZC.cz vám již nyní přináší velkou recenzi této žhavé novinky, společně důkladně proklepneme menší osmičku. Nové smartphony s logem nakousnutého jablka představila společnost Apple letos v září, konkrétně se jednalo o menší iPhone 8 se 4,7palcovým displejem a větší iPhone 8 Plus s 5,5palcovou dotykovou obrazovkou.

  • Kalifornská společnost Apple má za sebou další úspěšný rok. Podařilo se ji stabilizovat odvětví iPadů, vydat iOS 11 a hlavně představit hned tři nové jablečné smartphony. Ačkoliv svět upírá zrak především k novátorskému modelu X, Apple vchází na bojiště i se základním iPhonem 8. Má ale tento po několik let téměř stejný telefon ještě šanci uspět v lítém souboji s vlastním bratrem?

  • Například recenzent Geoffrey Fowler z Wall Street Journal si myslí, že skleněné tělo u iPhonu 8 není v některých ohledech tou nejlepší volbou. Spatřuje v něm sice odkaz na legendární skleněný iPhone 4 a líbí se mu lesklý povrch po vzoru iPhonu 7, švy, které vznikají při spojích skla s hliníkem, však odsuzuje a označuje je za „knockout“. Telefonu se nedá upřít jeho pěkný vzhled, přesto se s konkurenčním Samsungem Galaxy S8 rovnat nemůže.