Recenze Apple iPhone 13 mini

Apple iPhone 13 mini
Apple iPhone 13 mini
Apple iPhone 13 mini
Apple iPhone 13 mini

Odborné recenze

  • Nejmenší z nové řady iPhonů nabídne působivý výkon, extrémně nízkou hmotnost i malé rozměry, ale také zůstává v mnoha ohledech věrný své loňské předloze.

  • Loňský iPhone 12 mini způsobil pozdvižení na trhu s kompaktními telefony. Navzdory tomu, že o něj zákazníci údajně neprojevili až tak velký zájem, přišel i letos Apple s „mini“ zástupcem nejnovější řady iPhonů 13. V čem je jiný oproti předchozí generaci?

  • Apple představil novou generaci iPhonů. Základní řada obsahuje stejně jako loni dvojici modelů, které se liší pouze fyzickou velikostí – Apple iPhone 13 a Apple iPhone 13 mini. Hlavní meziroční vylepšení spočívá ve zdvojnásobení paměťového úložiště, zvýšení výkonu díky novému čipsetu, prodloužení výdrže baterie a novým fotografickým a video funkcím.

  • Když vloni představil Apple zcela nový maličký iPhone 12 mini s úhlopříčkou 5,4 palce, splnil se sen mnoha uživatelům toužící po malém kompaktním top modelu. Loňský model měl ale své „ale“ a neměl třeba příliš dobrou výdrž baterie. Letos přichází jeho nástupce iPhone 13 mini s výrazným vylepšením baterie a možná to bude poslední mini iPhone, který je zároveň top model.

  • iPhone 13 a 13 mini jsou určeny těm uživatelům, kteří se obejdou bez „profesionálních“ funkcí, jako je například teleobjektiv nebo vysoká obnovovací frekvence displeje. Ve většině ostatních funkcí se bez obav svým vybavenějším sourozencům vyrovnají, což oceníte, zejména pokud potřebujete vysoký výkon.