Recenze Apple iPhone SE

Apple iPhone SE
Apple iPhone SE
Apple iPhone SE
Apple iPhone SE

Odborné recenze

  • Malý, překvapivě rychlý či starý. I to jsou slova uživatelů, která se objevují ve spojení se staro-novým iPhonem SE. Jiné titulky hlásají, že jde o vůbec nejrychlejší čtyřpalcový telefon na trhu, který hravě strčí do kapsy i vlajkové lodě kalifornské společnosti. Ať tak či onak, rozhodně se shodneme, že Apple zabodoval a oslovil nové uživatele, kteří mají o pár důvodů více přemýšlet o emigraci k Applu.

  • Dlouholetá očekávání se naplnila a nový iPhone SE (2020) bez velkých fanfár dorazil na trh v notně zastaralém těle iPhonu 8 z roku 2017. Zaslouží si novinka skutečně tolik pozornosti, kolik se jí dostává? A komu je vlastně „staronový“ iPhone SE určený? To i další otázky zodpoví tato recenze. Modla příznivců kompaktních telefonů je tady.

  • Hned na začátku je třeba zdůraznit, že iPhone je kategorie sama pro sebe a nejčastější narážku na design v podobě iPhonu 6 v roce 2020 si plně uvědomuju. Na jakýkoli iPhone je ovšem potřeba se podívat vždy trochu jinou optikou. 50% jakéhokoli telefonu je software a právě proto je potřeba vždy oddělovat recenze iOS zařízení a Android zařízení.

  • Po mnoha letech se fanoušci původního iPhonu SE konečně dočkali. Stejnojmenná novinka totiž vznikla stejným principem, jako původní model. Apple vzal tělo staršího telefonu, co stále vyrábí (v tomto případě iPhonu 8) a vměstnal do něj moderní procesor z vlajkového iPhonu 11. Výsledkem toho je kompaktní telefon s ohromným výkonem, který bude dostačovat ještě dalších několik let.

  • O Apple je známo několik věcí. Schválně, co vás první napadne, když někdo vysloví tuto značku? Vlastní ekosystém? Kvalita? Nebo cena? Ano, cena. Jablečná společnost je známá především tím, že si své produkty umí skutečně ocenit, a nedává vám žádnou alternativu. “Máte peníze? Kupte si náš produkt. Nemáte? No tak sáhněte po jiném, nám to nevadí. Cena je daná a my slevy neposkytujeme.”